Lista darmowych gier na Playstation 4!

Na tę chwilę znamy pięć tytułów dostępnych od razu po premierze w modelu Free to Play, część z nich znamy z komputerów stacjonarnych:

Warframe – to sieciowa gra akcji autorstwa zespołu Digital Extremes. Całość nastawiona jest na tryb kooperacyjny. Gracze wcielają się w postacie odziane w zaawansowane pancerze bojowe, łączą się w drużyny i wyruszają na misje przeciwko sterowanym przez sztuczną inteligencję wrogom.

Blacklight Retribution – jest kontynuacją wydanej w 2010 roku taktycznej strzelaniny Blacklight: Tango Down. Akcja gry osadzona została w niedalekiej przyszłości. Gracz kieruje poczynaniami członków elitarnej jednostki komandosów, a jego zadaniem jest skuteczna eliminacja przeciwników. Deweloperzy ze studia Zombie Inc. przygotowali kilka wariantów rozgrywki multiplayer.

PlanetSide 2 został stworzony przez studio Sony Online Entertainment. PS 2 jest shooterem stworzonym w konwencji MMOFPS. Akcja toczy się w odległej przyszłości i opowiada o konflikcie trzech frakcji rywalizujących o kontrolę nad planetą Auraxis. Gracze biorą udział w gigantycznych bitwach, w których na raz może walczyć nawet tysiąc osób. Całość oparta jest na modelu darmowym z mikropłatnościami.

DC Universe Online – MMO akcji, osadzone w światach i lokacjach z dzieł DC Comics. W produkcji tworzymy własnego herosa i określamy jego przynależność do dobrej lub złej frakcji. Wraz z wykonywaniem poszczególnych zadań, nasza postać rozwija się i zdobywa nowe umiejętności. Gra wyróżnia się dużą interakcją obiektów. Od października 2011 roku stała się darmowa za sprawą przejścia na model free-to-play.

War Thunder – symulator lotniczy w konwencji MMO. Wyprodukowana przez studio Gaijin Entertainment. Gracze wcielają się w role pilotów uczestniczących w podniebnych potyczkach z okresu II wojny światowej. Twórcy postarali się o wierne odwzorowanie modeli kilkudziesięciu samolotów, a także dokładne mapy terenów i realistyczną fizykę lotu.

Dla posiadaczy PlayStation Plus dostępne będą również:

Outlast – survival horror łączący elementy przygodówki i gry akcji. Wcielamy się w młodego dziennikarza, który musi wydostać się z opanowanego przez psychopatów ośrodka badawczego. Zabawa polega głównie na unikaniu bezpośrednich konfrontacji z wrogami tak jak przystało na prawdziwy tytuł z tego gatunku.

DriveClub – wyścigi samochodowe przygotowane przez zasłużoną dla marki PlayStation firmę Evolution Studios. Twórcy stawiają przede wszystkim na rozwiniętą społeczność graczy i zabawę w trybie wieloosobowym oraz oprawę graficzną, dzięki której każdy z wozów został odwzorowany w najdrobniejszych szczegółach.

Don’t Starve -przygodowa gra akcji z domieszką elementów cRPG i strategii, za której powstanie odpowiada studio Klei Entertainment. Główny bohater  Wilson (naukowiec) jest dżentelmenem, który za sprawą tajemniczego demona trafia do świata dziczy. Gracz ma za zadanie pomóc mu przetrwać w nieprzyjaznym środowisku i znaleźć sposób powrotu do domu.

Secret Ponchos – opracowana przez zespół Switchblade Monkeys dynamiczna strzelanka, która koncentruje się wyłącznie na trybie multiplayer. Całość utrzymana jest w klimacie spaghetti westernu i pozwala graczom na wcielenie się w rewolwerowców toczących pojedynki na Dzikim Zachodzie.