„Głównym filarem Playstation 4 będzie gra online!” – Stanowisko Sony ws. płatnego multiplayer na konsoli Playstation 4

Sony w ostatnim numerze magazynu Famitsu, wyjaśnia dlaczego subskrypcja Playstation Plus jest wymagana, aby korzystać z dobrodziejstw gry online. Shuei Yoshida mówi, że absurdem byłoby, aby usługa była bezpłatna, szczególnie wobec tego jakie kroki zostały wszczęte, aby poprawić jakość PS Plus oraz ile pieniędzy zostało w to zainwestowanych.

Wypowiedź Shuei’a Yoshidy:

Shuhei-Yoshida

,,Głównym filarem Playstation 4, będzie gra online, rozwijamy i udoskonalamy wiele nowych elementów, dotyczących usługi PS Plus, co wymaga dużych inwestycji w zasoby”

,,Byłoby absurdem, aby utrzymywać PS Plus za darmo, a tym samym zmniejszyć jej jakość. Zdecydowaliśmy się na taki krok, ponieważ chcemy utrzymać odpowiedni poziom oferowanej przez nas usługi”

Obecnie Sony nie pobiera żadnych opłat za grę po sieci, ma się to zmienić wraz z premierą nowej generacji konsoli. Koszt Playstation Plus wynosi rocznie 50$. W tym wypadku Sony oraz Microsoft postępują bardzo podobnie. Miejmy nadzieję, że nie odbije się to jakoś znacząco na nas, graczach.

Prezes Sony Hiroshi Kawano wspomniał również, że użytkownicy obecnej generacji konsoli nie zostaną na lodzie i mimo, że PS4 jest priorytetem to wsparcie dla obecnej generacji tak szybko się nie zakończy.