Bully od Rockstar z szansami na powrót?

Bully to gra studia Rockstar (w Europie wydana jako Canis Canem Edit). Dość często nazywana szkolnym GTA, dlatego, że akcja toczy się w szkole z internatem w jednym z miast nowej Anglii. Głównym protagonistą jest uczeń Jimmy Hopkins, który musi sobie radzić z atakami ze strony rówieśników. Szkoła to siedlisko młodych gangów i klik, nasz bohater wykonując misje poboczne (których jest naprawdę sporo) i fabularne powoli zyskuje uznanie w oczach rówieśników. Ciekawym elementem są zajęcia szkolne, uczęszczanie na nie poprawia umiejętności Jimmy’ego, przykładowo zaliczenie gimnastyki poprawia nasze mierzenie i strzelanie z broni dystansowych.

Akcja toczy się codziennie.. od pierwszego dzwonka (8:00) gdy Jimmy przybywa na lekcje do 2 w nocy. Szkolny kampus i okoliczne miasteczko to miejsca w których głównie toczy się akcja, nasz bohater może przemierzać je pieszo, na deskorolce bądź rowerze. Mamy do czynienia z częściowo otwartym światem..

Dobra, dobra, ale dlaczego o tym piszę?
Take-Two zarejestrowało znaki handlowe „Bully” i „Bully 2” co może wskazywać na nadchodzący sequel, jak i na grę w wersji mobilnej. Osobiście, chciałbym zobaczyć tę grę na nadchodzącym PlayStation 4, bo jak wiadomo Rockstar nie wydaje słabych gier. ;)