Sony PlayStation 4 – 20 nowych funkcji!

Sony zaprezentowało kolejny materiał w którym przekonuje do zakupu swojej konsoli. Tym razem mamy podane 20 punktów, które mają przekonać nas do zakupu.

[youtube id=”dhfLBTPcG6U” width=”600″ height=”350″]

Dlaczego warto kupić Playstation 4?

playstation 4 dynamic menu

1. Nowy interfejs konsoli – pamiętacie mozolny, mający problemy z pobieraniem w tle interfejs Playstation 3? Teraz ma się to zmienić. Główną cechą nowego Dynamic Menu jest stała synchronizacja ze społecznościowymi usługami. Powiadomienia, wiadomości, aktywności i informacje związane ze znajomymi będą przyporządkowane wyświetlanym grom, tworząc interaktywną całość. Jak dla mnie – bomba. ;)

2. Playstation 4 został wyposażony w 500 GB wymienny dysk twardy.

3. Gra u kolegi jest jeszcze łatwiejsza! Zakupione gry w Playstation Network będą w każdej chwili dostępne do pobrania na innej konsoli po zalogowaniu się na swoje konto. Po wylogowaniu jednak znajomy straci dostęp do gier. Gry z fizycznych nośników nie będą wymagały niczego do działania, wystarczy pożyczyć płytę.

4. Pomimo, że użytkownicy PS4 mają dostęp do gier na dowolnej konsoli, Sony oferuje możliwość nadania jednej wybranej konsoli statusu „domowej konsoli”. Dzięki temu wszystkie materiały z niej automatycznie będą się synchronizować i będą zawsze dostępne bez względu na konto na którym przebywasz.

5. Do zestawu z Playstation 4 dołączony zostanie kabel HDMI.

6. Playstation nie posiada ograniczeń regionalnych.

ps4 playstation eye

7. Nowa kamera Sony – Playstation Eye – pozwala wykonywać zdjęcia w jakości HD.

8. Nowa kamera Sony pozwala kręcić filmy w jakości HD.

9. Za pomocą PS Video Unlimited (Playstation video bez limitów) posiadacze konsoli będą mieli dostęp do filmów i seriali.

10. W większości sytuacji PlayStation 4 umożliwi błyskawiczne przejście pomiędzy grą a innymi aplikacjami. (W większości?)

Playstation-4-pad

11. Panel dotykowy na przodzie kontrolera może służyć jako dodatkowy przycisk do określonej czynności.

ps4-app

12. W czasie premiery Playstation 4 Sony wyda specjalne oprogramowanie na komputery osobiste, telefony i tablety z iOS, Android, Windows Phone pozwalające służyć jako dodatkowy ekran do rozgrywki bądź do mini gier. Oprogramowanie pozwoli na zakupy PS Store i rozmowy ze znajomymi.

13. Playstation 4 będzie stale nagrywać rozgrywkę. Kiedy przyjdzie nam chęć będziemy mogli podzielić się ze światem świetnym materiałem jednym przyciskiem – share.

14. Playstation 4 obsłuży cross-chat.

15. „Suspend Mode” pozwoli nam na powrót do zabawy w miejscu w którym ją skończyliśmy.

16. Playstation 4 bez problemów będzie pobierać gry i aplikacji w tle. Tyczy się to również aktualizacji.

17. Dzięki usłudze Gaikai gracze otrzymają dostęp do gier z Playstation 3 streamowanych w czasie rzeczywistym. Niestety nie wiadomo co z tytułami zakupionymi już wcześniej. Podejrzewam, że wymagany będzie ponowny zakup jako remake, jednak jest to dość pesymistyczna wizja.

18. Subskrybenci PlayStation Plus bez żadnych dodatkowych opłat rozszerzą swój status na PlayStation 4. Sony planuje co miesiąc oddawać w ręce posiadaczy Plusa dodatkowe gry.

19. W Sony Pictures Entertainment trwają pracę nad nowym sposobem dostarczania oraz dostępu do zawartości interesującej użytkownika PS4.

20. W tej chwili znajduje się 140 gier, które ukażą się na Playstation 4 w pierwszym roku po premierze.