Pokemon online przez przeglądarkę!

    To już raj!?

     O nie, nie, mój drogi. To Pokegra Online.

Piękny, kolorowy świat, gdzie setki cudownych Pokemonów żyje własnym życiem. Jeżeli sądzisz, że to wszystko już dawno za nami, nawet nie wiesz, w jak ogromnym błędzie się znajdujesz. Producenci gier raz za razem próbowali nas zaskakiwać nowymi odsłonami kultowych tytułów, jednak ich propozycje najczęściej popadały w zapomnienie już po kilku miesiącach. Nic dziwnego, że fani gatunku bez ustanku poszukują nowych dróg do Universum Pokemonów. Niestety nierzadko zdarza się, że poszukiwania te nie przynoszą pożądanego skutku, aż tu nagle…

Kiedy pierwszy raz zobaczyłem grę PokeGra, nie sądziłem, że będzie to strzał w dziesiątkę. Już sama nazwa, która zdaje się być apelem „masz 6 lat i nie chce uczyć Ci się na sprawdzian z przyrki-zagraj z nami!” jest co najmniej odpychająca, natomiast postanowiłem jednak to sprawdzić. I powiem Wam z ręką na sercu, że nie żałuję. Nie dość, że ten świat Pokemonów łączy ze sobą setki graczy, to jej wykonanie, oddanie szczegółów fabuły i klimat są niesamowite. Pokegra online jest grą przeglądarkową, zatem nie ma konieczności zajmowania pamięci komputera, a ponadto grać w nią możesz w zupełności za darmo. Do gry zachęca kultowa, pokemonowa grafika znana nam również z innych, licencjonowanych gier tego typu.

Ale skończmy już ten przydługi prolog, przecież koniec końców chodzi tu o Pokemony. I to w 2D. Po utworzeniu postaci masz okazję rywalizować z setkami graczy online o tytuł najlepszego trenera Pokemonów. Oczywiście startujemy z pozycji Początkującego Trenera, a o dyspozycji mamy jednego z potworków trzeciej generacji. Już tutaj twórcy tej świetnej gry zaimponowali mi dokładnością w zachowaniu szczegółów fabuły tego wielkiego klasyka: odnosząc się do oficjalnych gier-spektrum wyboru pozostaje bez zmian. Po bajkowym świecie Pokemonów poruszamy się za pomocą odpowiednich strzałek. Występuje również możliwość manipulowania ruchami postaci klikając przyciski up, down, left i rifht znajdujące się zaraz pod planszą.

           Za nami rzeczywisty, smutny świat.

       A przed nami?

Magiczna przygoda z kultowymi Pokemonami!

W podróży pośród dziesiątek zadań ogólnych oraz zadań dziennych najważniejszym celem naszych kroków po świecie znanych nam wszystkich stworków przyświeca jeden cel: zdobyć wszystkie Pokemony. No, a przynajmniej te najważniejsze. Na początku uporać musimy się z ogródkiem, gdzie z pewnością spotkamy się z naszym pierwszym przeciwnikiem: Weedlem. Za pokonanie tego, oraz każdego innego Pokemona otrzymujemy punkty doświadczenia, dzięki czemu zdobywamy kolejne poziomy. Co więcej, nasz Pokemon może ewoluować, jednocześnie nabierając siły. Czego można chcieć więcej od życia?

Według dostępnych nam informacji do gry loguje się codziennie około czterystu osób, chociaż ich liczba w weekendy diametralnie wzrasta. Sprawia to, że gra w Pokegrę Online jest niezwykle emocjonująca. Możemy spotykać się ze swoimi przyjaciółmi, poznawać nowych, a co najważniejsze: rywalizować z nimi wszystkimi. W grze znajduje się ogólnodostępny czat z przejrzystym interfejsem, gdzie nieustannie toczy się żywa dyskusja. Możemy dzięki temu wymieniać się spostrzeżeniami na temat gry, radami, a nawet prowadzić inne, niezobowiązujące rozmowy. Świat Pokemonów jeszcze nigdy nie był tak urozmaicony. Do Pokegry online logują się gracze z każdej grupy wiekowej, zatem każdy odnajdzie tutaj swoją bratnią duszę. Na straży porządku publicznego stoją dzielni Administratorzy, dzięki czemu gra jest jeszcze przyjemniejsza , niż można sobie to wyobrazić.

W Pokegrze utworzony został Itemshop, gdzie za pieniądze nabyć można unikalne przedmioty, ale niech to was nie zraża! Przedmioty te, jak chociażby nowe stroje można również nabyć za Pokemonową walutę, którą zdobywamy podczas gry. Faktem jest, że nie są to tanie przedmioty, ale to właśnie dlatego ich posiadacze mogą czuć się wyjątkowo.

Jeszcze tu jesteś? Dziwię się, bo każda sekunda spędzona na czytaniu tego tekstu jest sekundą straconą w PokeGrze online! Ja zmykam, może pogramy razem?