cyberpunk

Nadchodzi Cyberpunk 2077. Co warto o nim wiedzieć?

Społeczność graczy z niecierpliwością czeka na najnowszą grę polskiego studia CD Projekt Red. Studio wsławiło się znaną na całym świecie serią gier Wiedźmin, a ich nowy projekt – Cyberpunk 2077 – określany jest mianem gry jeszcze bardziej ambitnej i takiej, która już została obwołana czymś, co jest w stanie całkowicie odmienić rynek gier. Ludzie oszaleli na jej punkcie już w momencie, w którym została ogłoszona jej zapowiedź, a w pokazie wziął udział sam, uwielbiany przez tłumy Keanu Reaves. Co warto wiedzieć o tej grze? Cyberpunk PS4, a może wersja komputerowa? Na co najlepiej się zdecydować? Dowiedz się!

  1. Cyberpunk – najbardziej oczekiwana gra
  2. Cyberpunk PS4 i inne platformy – gdzie w nią zagrasz?
  3. Fabuła gry
  4. Gameplay
  5. Edycja kolekcjonerska

Cyberpunk 2077 – gra, która rozpala zmysły graczy

W branży gier komputerowych mało co zrobiło tak wielkie wrażenie i tak bardzo rozpaliło oczekiwania graczy, jak właśnie gra od CD Projekt Red. Już teraz zamówisz Cyberpunk 2077 w euro, nawet jeśli premiera gry przewidziana jest dopiero na 16.04.2020 roku. Możesz już dzisiaj zamówić grę w formie przedsprzedaży, by w dzień premiery cieszyć się nieskrępowaną rozrywką i nie obawiać się, że właśnie dla ciebie zabraknie egzemplarza wymarzonej gry. Na ten wariant zakupu zdecydowała się spora rzesza graczy. Jej popularność wiąże się z dostępnością gry najszybciej po premierze, dlatego nie trzeba będzie na nią czekać dłużej, niż to absolutnie konieczne.

Cyberpunk 2077 – PS4 i inne platformy

Niektórzy powiedzą, że cyber punk PS4 to jedyna akceptowalna platforma, na której można grać w ten konkretny tytuł. Wszystko zależy jednak od możliwości i indywidualnych upodobań. Nie trzeba wcale kupować Playstation 4, jeśli nie zwykłeś grać na tej właśnie konsoli. Cyber punk Xbox sprawdzi się równie dobrze. A jeśli jesteś graczem komputerowym, bo uważasz, że komputer jest najlepszą platformą do gier – bez problemu możesz się zdecydować właśnie na tę formę rozgrywki. Bo przecież wcale nie chodzi o to, by rozpętywać wojny platformowe. Najważniejsza jest dobra zabawa dzięki wysokiej jakości grze. A o to z Cyberpunk 2077 możesz być całkowicie spokojny.

Fabuła gry – co warto o niej wiedzieć?

Jeśli z jakiegoś powodu ominął cię pierwszy szał dotyczący tej gry, nic straconego. Do premiery jeszcze całkiem sporo czasu, bez problemu zdążysz wszystko nadrobić. Co warto wiedzieć o fabule? Przede wszystkim to, że jest ona przeniesieniem do nowego medium uniwersum, które w wielu kręgach jest już kultowe i wręcz legendarne. Mowa oczywiście o papierowym, klasycznym RPG, którym jest pierwotny Cyberpunk. Akcja gry toczy się w fikcyjnym Night City – ogromnej aglomeracji podzielonej na 6 dzielnic. Władzę dzierżą tam megakorporacje, a wśród ludzi popularne są cybernetyczne wszczepy, implanty i inne rodzaje modyfikacji własnego ciała. Sama gra jest klasycznym RPG o otwartym świecie z mnóstwem zróżnicowanych możliwości. W ten sposób zwiedzasz miasto i sam tworzysz swoją własną historię.

Co wiadomo o rozgrywce?

Na temat rozgrywki powiedziano już chyba wszystko. Mimo to nadal nie milkną spekulacje i domysły fanów na ten temat. W grze wcielimy się w bohatera lub bohaterkę, z perspektywy których będziemy oglądać świat. Cały proces tworzenia postaci jest bardzo drobiazgowy i pozwala naprawdę zaszaleć. Wszystko po to, by stworzyć wymarzonego bohatera lub wymarzoną bohaterkę. Dostosujemy każdy aspekt ich wyglądu, a także ich głos do własnych upodobań. Zapomnij o ścisłym i sztywnym podziale na klasy, Cyberpunk 2077 pozwala na płynne przechodzenie między nimi i łączenie umiejętności w wielu rozmaitych kombinacjach. Bardzo ważne jest też to, co się dzieje z wrogami. W odróżnieniu od innych gier, tutaj poziom wroga nie przystosowuje się do poziomu postaci gracza, przez co trzeba bardzo uważać zanim podejmie się ryzyko ataku. Na wyróżnienie zasługuje też niezwykle rozbudowany system skradania, który podnosi poziom rozrywki i pozwala rozwiązywać zadania na więcej możliwości.

Nie tylko podstawowa forma gry – poznaj edycję kolekcjonerską

Poza grą w wersji podstawowej, w przedsprzedaży dostępna jest też bardzo ciekawa wersja kolekcjonerska, która poza grą oferuje jeszcze szereg gadżetów. W wersji kolekcjonerskiej gry znajdziesz obszerne kompendium wiedzy na temat świata przedstawionego, które pozwoli ci głębiej wniknąć w uniwersum i zauważyć wszystkie jego niuanse. Znajdziesz tam też pocztówki z futurystycznego miasta, a także naklejki. Bardzo ważną częścią kolekcji jest też mapa, która też pomoże ci lepiej odnaleźć się w świecie przedstawionym i bliżej poznać miejsca, które będzie odwiedzać twoja postać. Poza dodatkami fizycznymi, dostaniesz też wraz z wersją kolekcjonerską, dodatki cyfrowe. W tym na przykład ścieżkę dźwiękową czy tapety. Będziesz mieć też możliwość zapoznania się od razu z papierową wersją Cyberpunka, czyli poznać podręcznik do RPG, od którego tak naprawdę wszystko się zaczęło. Za wersję kolekcjonerską zapłacisz nieco więcej, ale społeczność graczy jest zgodna i przeważają opinie, że kolekcja warta jest swojej ceny w każdym detalu.