Diablo

Świat gier komputerowych od dnia wczorajszego, raz na zawsze zmienił swe oblicze. Przyczyną takiego stanu rzeczy była premiera oczekiwanej przez wielu produkcji pt. Diablo III. W zawiązku z tym faktem, pojawiły się doniesienia prasowe, z których wynika, że Blizzard zebrał rekordową liczbę ponad 2 milionów zamówień w przedsprzedaży, a o północy w sklepach na całym świecie zorganizowano ponad 8 000 imprez z okazji premiery gry. Dzięki temu, gracze ze wszystkich zakątków globu mogą już przemierzać Sanktuarium ścigając Władcę Grozy.
Ta premiera stanowi kulminację wielu lat ciężkiej pracy naszego zespołu, a także wieloletniej pasji, oddania i ciągłego wsparcia ze strony graczy z całego świata. Jesteśmy bardzo wdzięczni za ich entuzjazm oraz za pomoc naszych beta testerów w przygotowaniu gry do wydania. Teraz, kiedy Diablo III już jest, mamy nadzieję, że każdy będzie się piekielnie dobrze bawić zabijając demony i zbierając skarby w świecie Sanktuarium” – powiedział Mike Morhaime, Dyrektor Generalny i współzałożyciel Blizzard Entertainment..

Diablo III jest dostępne na komputery z systemami Windows® XP/Windows Vista /Windows 7 w sugerowanej cenie 59,99 EUR, zarówno w przypadku wersji na płycie DVD-ROM, jak i wersji cyfrowej, sprzedawanej bezpośrednio przez Blizzard. Specjalna edycja kolekcjonerska w kolorze alabastrowej bieli, sprzedawana w sklepach do wyczerpania zapasów, w sugerowanej cenie 89,99 EUR, zawiera pełną wersję gry na płycie DVD, dwupłytowy zestaw z nagraniami zza kulis produkcji na Blu-ray/DVD, płytę CD ze ścieżką dźwiękową z Diablo III, 208-stronicowy album z grafikami pt. „Art of Diablo III”, pamięć USB 4 GB stylizowaną na kamień dusz (a na niej pełne wersje gier Diablo II oraz Diablo II: Lord of Destruction) wraz z obsadą dla pamięci w formie czaszki Diablo, a także unikalną dodatkową zawartość do gier Diablo III, World of Warcraft oraz StarCraft II: Wings of Liberty. Warto równieżdodać, że Diablo III otrzymało klasyfikację 16 w systemie PEGI.

Gracze z państw Ameryki Łacińskiej oraz Rosji będą mogli kupić Diablo III w lokalnych sklepach od 7 czerwca. Rosyjska wersja gry do pobrania zostanie udostępniona również 7 czerwca na stronie www.diablo3.com. Poza wersją angielską, dostępne są w pełni zlokalizowane wersje Diablo III w następujących językach: hiszpański (dialekt południowoamerykański), brazylijski portugalski, francuski, niemiecki, hiszpański, włoski, polski, rosyjski, koreański i tradycyjny chiński.

Diablo III kontynuuje epicką fabułę Diablo, zaś gracze wcielając się w postać jednego z pięciu bohaterów – barbarzyńcy, szamana, czarownika, mnicha lub łowcy demonów, ruszają do emocjonującej walki z nieprzebranymi legionami zła. W trakcie heroicznej wyprawy, której celem jest uwolnienie świata zwanego „Sanktuarium” od deprawujących mocy Płonących Piekieł, gracze odwiedzą różnorodne i niebezpieczne krainy, nabiorą doświadczenia i umiejętności oraz zdobędą artefakty o niewiarygodnej potędze. Spotkają także barwne postacie, które dołączą do nich w boju lub wesprą ich na różne sposoby. Cechami charakterystycznymi gry są intuicyjny interfejs, szybka akcja oraz wciągająca rozgrywka, której oczekują wszyscy miłośnicy Diablo.

Diablo III było od podstaw tworzone w taki sposób, by w pełni wykorzystywać funkcjonalność platformy Battle.net, która zapewnia wydajne narzędzia w zakresie dobierania graczy i komunikacji, co pozwala poszukiwaczom przygód łatwo i wygodnie łączyć się w grupy w trybie współpracy. Battle.net gwarantuje także bezpieczną infrastrukturę dla domu aukcyjnego Diablo III, pełnego różnych opcji targowiska, na którym bohaterowie Sanktuarium mogą wymieniać swoje wywalczone w pocie czoła skarby. Aby dowiedzieć się więcej na temat domu aukcyjnego oraz pozostałych elementów Diablo III, odwiedź oficjalną stronę gry, pod adresem www.diablo3.com.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *