Designer kształtu Playstation 4!

Na dzień dzisiejszy wiemy praktycznie wszystko o wnętrzu Playstation 4.
Znamy detale sprzętowe procesor, układ graficzny, ilość pamięć ram. To normalne że wszyscy skupiamy  na tym co najważniejsze dla gracza, jednak należy wspomnieć, że umyka nam fakt, kto właściwie zaprojektował kształt PS4. Na oficjalnym blogu PS4 pojawiał się wpis o designerze Playstation 4 – Tetsu Sumii .

10184585454_282a79944f
Tetsu Sumii – podczas prezentacji konsoli

Tetsu Sumii jest odpowiedzialny na wygląda zewnętrzny konsoli PS4. Tetsu Sumii wywodzi się z działu projektowego urządzeń mobilnych Sony których wzornictwo w ostatnich czasach przyciąga coraz większą rzesze fanów.

Designer w wielu wywiadach podkreśla, że gdy zaczynał projektować nigdy nie myślał Jaki to powinien być kształt. Myślał o tym jak dostarczyć i wykreować nową markę wizualną produktu. Projektant powiedział mówi że „pierwsza koncepcja Playstation 4 była totalnie inna niż efekt końcowy”. Sumii w wywiadzie na oficjalnej stronie Plastytation podkreśla, że dla niego najważniejszym punktem projektowania było stworzenie „obiektu” do salonu który ma być prosty w kształcie bez ekstra-waganckiego wyglądu – niesie ze sobą prostotę kształtów. Jak sam mówi każdy kąt nowej konsoli ma znaczenie!

Jak widać Sumii stworzył kształt konsoli, która w każdym położeniu wygląda dobrze , nie zależnie od tego czy konsola ustawiona jest w pozycji wertykalnej, bądź horyzontalnej. Projektant niezapomniał graczach którzy przywykli zewnętrznego wyglądu wcześniejszych wersji Playstation, co widać po kształcie padów czy innych akcesoriów.

PS4-1

A wy co sądzicie o nowym kształce zewnętrzym PS4? Czy przypadł wam do gustu?